top of page
logo .png

Charitatívny beh mestom Skalica, z ktorého výťažok poputuje Ferkovi Kriškovi zo Skalice.

246baseactive v spolupráci s mestom Skalica organizuje II. ročník charitatívneho behu mestom Skalica, ktorý je určený na pomoc dobrým ľuďom. Behu sa môže zúčastniť ktokoľvek, kto by chcel pomôcť dobrej veci a zároveň si pri tom zašportovať. 

16. JÚLA 2022 OD 12:00 HOD.

ferko.jpg
SRDCE.png

KTO JE FERKO ?

FERKO KRIŠKA je super chlapec - bojovník s veľkým B, ktorý žiari radosťou, priateľským duchom a empatiou, ktorá sa len tak nevidí. Aj napriek tomu, že má okolo seba kvantum skvelých ľudí, počnúc jeho úžasnej mamy Anky a nevlastného otca Peťa, sa od začiatku života žije ťažšie ako nám všetkým. Ferko sa totiž narodil s Downovým syndrómom, ktoré sprevádzalo veľa liečebných pobytov a rôznych cvičení, ktoré museli absolvovať spolu s mamou Ankou aj napriek tomu, že jej život hádzal pod nohy čoraz väčšie polená. V troch rokoch života Ferko dostal ďalšiu "ranu", kedy dostal mozgovú porážku, po ktorej následne ochrnul na polovicu tela. Pred niekoľkými rokmi, po viacerých utrpeniach sa aj na nich usmialo šťastie - v podobe súčastného nevlastného otca Peťa, ktorý im vstúpil do život a nesmierne im pomohol. Ferko si Peťa okamžite obľúbil a vzniklo nerozlučné nové kamarátstvo.  Peťo to v živote taktiež nemal ľahké, keďže prišiel pri zákernej chorobe o nohu,  no aj napriek tomu, každodenne vozia Ferka do domova sociálnych služieb MIKADO Skalica z neďalekej vinohradníckej oblasti. Tento príbeh nami otriasol natoľko, že práve preto chceme pomôcť tejto úžasnej rodinke, ktorí sú aj napriek svojim ťažkým osudom šťastní a užívajú si život.

Zdraví ľudia majú tisíc prianí, chorí len jedno. Iste viete aké. Preto je psou povinnosťou, nás zdravých, pomáhať ako sa len dá.

Milí kamaráti, fanúšikovia, široká verejnosť, oblečme sa do zelenej - obľúbenej farby Ferka, ktorý má rád prírodu, ale hlavne lesnú zver a poďte v júli behať spolu s našimi deťmi z 246baseactive!

Poďte podporiť dobrú vec a pomôcť tak Ferkovi a jeho blízkym. 

ĎAKUJEME! 
 

SRDCE.png

PROGRAM BEHU

OD 12:00 HOD.

HUDBA - TAKEITEASY SKALICA

OČERSTVENIE -

COOLŇA SENICA

THE BEER PUB A GRILL U HASIČOV

LA DONUTERIA SKALICA

PREDAJ TRDELNÍKOV

MODERÁTOR - MARKUSS ADAMEC

14:00 HOD. 

ŠTART BEHU

16:00 HOD.

ODOVZDANIE VYZBIERANEJ SUMY

16:30 HOD. 

UKONČENIE 246BEHUPREZDRAVIE

PROGRAAMY.png
MAPA.jpg

MAPA BEHU

Celková dĺžka trasy je cca 3 km 

TRICKO POZADIE.jpg

TRIČKO BEHU

Kúp si aj ty tričko a prispej tak Ferkovi! 

celá suma z predaja sa pridá k celkovému výťažku

ĎAKUJEME

logo.png
LGOOG DONUT.png
ake.png
HASICI.jpg
SKALICA.png
collna logo.png
ovb.png
kvarteto.png
schaef.png
BIGMAT.png
remax.png
Bez názvu – 1.png
jarila.png
easy logo.png
ronec.png
markus lgoo.png
mh.png
smm.png
DIDAKTOK.png
bottom of page